Nostalji Tramvayı bakım nedeniyle hizmet veremeyecek

Blog Single
Antalya Büyükşehri Belediyesi Nostalji Tramvayı bakım onarım çalışmaları nedeniyle 21 Ocak’tan itibaren hizmet veremeyecek. Yapılacak çalışma ile tramvay hattı Cumhuriyet Meydanı’nda tek bir kota getirilerek, engelli bireylerin ulaşımının kolaylaşması sağlanacak. Çalışma süresince Zerdalilik-Müze arasında iki elektrikli otobüs yolcu taşıyacak. 
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nostalji Tramvay Hattı’nda bakım ve onarım çalışması başlatıyor. 21 Ocak Pazar günü itibariyle başlayacak olan çalışmalar kapsamında, Saat Kulesi-Cumhuriyet Meydanı-Selekler Kavşağı arasındaki bölgelerde, Cumhuriyet Caddesi önü Nostalji Tramvay yolunda kaldırımlar arasındaki kot farkı düzeltilecek. Ayrıca, Cumhuriyet Caddesi Selekler güzergahında güney yönde bulunan mevcut kaldırımlarda da yenileme çalışmaları yapılacak. Nostalji Tramvayı, çalışmalar süresince geçici olarak hizmet veremeyecek.
 
CUMHURİYET MEYDANI TEK BİR KOTTA OLACAK
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Temuçin, Nostaljik tramvay hattının Cumhuriyet Meydanı’nın ortasından geçmesinden dolayı engelli bireylerin meydana ulaşmasında sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Serkan Temuçin, nostaljik tramvay hattında yapılacak çalışmaları çok hızlı bir şekilde yürüteceklerini belirterek, “Cumhuriyet Meydanı’nı tek bir kota getirerek, engelli bireylerin rahat bir ulaşıma kavuşması sağlanacak. Çalışmalar süresince vatandaşların mağdur olmaması adına 2 adet elektrikli otobüsümüz tramvay hattına paralel olarak ring seferler düzenleyecek” dedi.
 
İKİ ADET ELEKTRİKLİ OTOBÜS İLE RİNG SEFERLERİ DÜZENLENECEK 
Bu çalışmayı yaparken çevre düzenlemesi de yapacaklarını dile getiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Temuçin, “Eskimiş kaldırımların hepsini yenileyek Cumhuriyet Meydanı’nı güzelleştireceğiz. Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağımız çalışmaları Ata’mızın Antalya’ya gelişi olan 6 Mart tarihine kadar tamamlayacağız. Projenin yaklaşık maliyeti 30 milyon TL’dir” diye konuştu. 
 
Nostalji tramvayı hattı üzerinde (Zerdalilik-Müze arası)  iki elektrikli otobüs normal yol üzerinden tramvay saatlerinde karşılıklı ring yaparak yolcu taşımaya devam edecek.

 

Nostalji Tramvay Hattında Bakım ve Onarım Çalışması

Blog Single

 21 Ocak 2024 tarihi itibari ile Nostalji Tramvay Hattında bakım ve onarım çalışmaları yapılması gerektiği, ayrıca Saat Kulesi - Cumhuriyet Meydanı - Selekler Kavşağı arasındaki bölgelerde; Cumhuriyet caddesi önü Nostalji Tramvay yolu ve kaldırımlar arasında kot farkının düzeltilmesi ve Cumhuriyet Caddesi Selekler güzergahındaki güney yönde bulunan mevcut kaldırımlarda yürüyüş konforunun sağlanamamasından dolayı kaldırım yenileme çalışmaları yapılacaktır.

75 günlük çalışma süresince, Nostalji Tramvay Seferlerimiz 05.04.2024 tarihine kadar geçici olarak hizmet veremeyecektir.

Piyano her yerde

Blog Single

Bu yıl 9-22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 23. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, şehir etkinlikleri ile tüm Antalya'ya yayıldı. Nostaljik tramvay ve Havalimanı'ndaki piyano konserleri büyük ilgi görüyor.

Türkiye ve dünyadan birçok piyano yıldızını ağırlamaya hazırlanan 23. Antalya Piyano Festivali, şehir etkinlikleriyle Antalyalıları müzikle buluşturmaya devam ediyor. Halkla iç içe, müzikseverlerin de eşlik ettiği şehir etkinliklerinin yanı sıra bu yıl 'piyano' Antalya'nın her köşesinde halkla buluşuyor.

Nostaljik tramvay ve Havalimanı'nda gerçekleştirilen konserler müzik tutkunlarının büyük beğenisiyle devam ediyor. Tramvay yolcuları ve Antalya Havalimanı'nı kullanan müzikseverler, sürpriz ve halkla iç içe gerçekleştirilen konserlere büyük ilgi gösteriyor.

Nostalji tramvayda Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı öğrencilerinin gerçekleştirdiği konserlere tempo tutarak ve alkışlarıyla eşlik eden Antalyalılar renkli görüntüler oluşturuyor. Piyano şehir etkinlikleri 10 Aralık'a kadar devam edecek.

Şehir etkinlikleriyle Antalya’ya renk getiren 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 9-22 Aralık tarihleri arasında Cam Piramit ve Antalya Kültür Merkezi’nde binlerce müzikseveri ağırlayacak.

Büyükşehir’in toplu ulaşım araçları Cumhuriyet Bayramı’nda ücretsiz

Blog Single

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi plakalı otobüsler ve raylı sistem araçları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ücretsiz olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının ücretsiz yolcu taşıması kararı aldı. 29 Ekim Pazar günü belediyenin resmi plakalı otobüsleri, ANTRAY ve nostalji tramvayı vatandaşların Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarına rahat ulaşım sağlamaları ve Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlamaları için ücretsiz olacak.

 
 
Doğu Garajı-Meydan arasındaki tramvay seferleri yeniden başladı

Blog Single
Çöken tramvay hattında çalışmalar tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğu Garajı - Meydan durakları arasındaki yedi arıklar bölgesinde kalan tramvay hattındaki onarım çalışmasını tamamlandı. Tramvay hattı yenilenen haliyle sağlıklı ve güvenli bir şekilde yeniden kullanıma açıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Doğu Garajı- Meydan arasında kalan tramvay hattının alt yapısındaki çökmeler nedeniyle Ağustos ayında başlattığı onarım çalışması tamamlanarak, tramvay seferleri yeniden başlatıldı.

ALT YAPI GÜÇLENDİRİLDİ 
Tramvay hattının yapıldığı dönemde hattın geçeceği alanın altının tam doldurulmaması ve sıkıştırma işleminin yapılmaması nedeniyle yeraltı suyuna ve zamana bağlı olarak çökme meydana geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi işletme güvenliğinin tam olarak sağlanması için zaruri bir onarım çalışması başlattı. Yeraltında çökmelerin giderilmesi amacıyla ekipler, Meydan-Doğu Garajı arasındaki hat bölgesinde yerin altındaki sert zemine ulaşıncaya kadar kazı yaptı. Zemin yeniden doldurularak, hattın alt yapısı güçlendirildi. Onarım çalışmasının yapıldığı bölgede yeniden raylar döşenerek, elektrik altyapısı yenilendi.

KULLANIMA AÇILDI
Meydan-Doğu Garajı arasındaki çalışmayı kısa süre içerisinde tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi tramvay seferlerini yeniden halkın kullanımına açtı. Doğu Garajı-Meydan arasındaki tramvay hattı yenilenen haliyle sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanıma açıldı. 
 
Çöken tramvay hattı onarıldı

Blog Single
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Doğu Garajı- Meydan arasında kalan tramvay hattının alt yapısındaki çökmeler nedeniyle başlattığı onarım çalışmasında sona gelindi. Ekipler, zemini güçlendirerek, yeni ray döşedi. Çalışmanın kısa sürede tamamlanmasıyla hat sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanıma açılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya'nın önemli ulaşım hatlarından biri olan Doğu Garajı - Meydan durakları arasındaki yedi arıklar bölgesindeki tramvay hattında önemli bir onarım çalışması başlattı. Tramvay hattının yapıldığı dönemde hattın geçeceği alanın altının tam doldurulmaması ve sıkıştırma işleminin yapılmaması nedeniyle yeraltı suyuna ve zamana bağlı olarak çökme meydana geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi işletme güvenliğinin tam olarak sağlanması için zaruri bir onarım çalışması başlattı. Üzerinden tramvay hattı geçen alanda ekipler ev yıkıntıları bulundu.

ZEMİN GÜÇLENDİRİLDİ
Yeraltında çökmelerin giderilmesi amacıyla ekipler, Meydan-Doğu Garajı arasındaki hat bölgesinde yerin altındaki sert zemine ulaşıncaya kadar kazı yaptı. Zemin yeniden doldurularak, alt yapısı güçlendirildi. Onarım çalışmasının yapıldığı bölgede yeniden raylar döşenerek, elektrik altyapısı yenilendi. Sıcak asfalt dökülen bölgede trafik kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Büyükşehir ekipleri Meydan-Doğu Garajı arasındaki çalışmayı kısa süre içerisinde tamamlayarak, halkın kullanımına açacak. Doğu Garajı-Meydan arasındaki tramvay hattı yenilenen haliyle sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanıma açılacak.
30 Ağustos Zafer Bayramında Ulaşım Ücretsiz

Blog Single
30 Ağustos Zafer Bayramında Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi plakalı otobüsler ve raylı sistem araçları ücretsiz yolcu taşıyacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının ücretsiz yolcu taşıması kararı aldı. 30 Ağustos Çarşamba günü belediyenin resmi plakalı otobüsleri, ANTRAY ve nostalji tramvayı vatandaşların kutlamalara rahat ulaşım sağlamaları ve Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutlamaları için ücretsiz olacak.
Doğu Garajı-Meydan arasındaki tramvay hattında onarım çalışması

Blog Single
Çalışma 5 Ağustos’ta başlayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğu Garajı - Meydan durakları arasındaki yedi arıklar bölgesinde kalan tramvay hattında onarım çalışması yapacak. 5 Ağustos’ta başlayacak olan çalışma 5 Kasım’da tamamlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç, tramvay hattının çalışma sürecinde, tramvay seferlerinin Doğu Garajı- Meydan  durağı arasında ücretsiz otobüs aktarması ile devam edeceğini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 5 Ağustos 2023 tarihi itibariyle Antalya'nın önemli ulaşım hatlarından biri olan Doğu Garajı - Meydan durakları arasındaki yedi arıklar bölgesindeki tramvay hattında önemli bir onarım çalışması başlatıyor. Hattın alt yapısında yeraltı suyuna ve zamana bağlı olarak meydana gelen çökme nedeniyle işletme güvenliğinin tam olarak sağlanması için zaruri bir çalışma yapılması planlandı.

TONGUÇ, ‘5 KASIM’DA TAMAMLANACAK’
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç, tramvay hattının Doğu Garajı - Meydan arasında bulunan yedi arıklar bölgesinde gerçekleştirilecek onarım çalışmasının, 5 Kasım’da tamamlanacağını belirterek, “Bu süre boyunca tramvay seferleri Doğu Garajı - Meydan Durağı arasında ücretsiz otobüs aktarması ile sağlanacak. Onarım çalışması kapsamında hattın alt yapısı güçlendirilecek ve çökme riski en aza indirilecek. Çalışmayı 5 Kasımdan önce de tamamlayabiliriz. Onarım çalışmasının tamamlanmasıyla hat sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanıma açılacak” dedi.