Antalya Kart Basın Açıklaması - 08.03.2016

ANTALYA ULAŞIM HİZMETLERİ  PET.SAN ve TİC.AŞ’DEN BASIN AÇIKLAMASI

ANTALYAKART ULAŞIM RAHAT

Çok kısa sürede hazırlayıp halkımızın hizmetine sunduğumuz Antalyakart büyük bir ilgiyle benimsenmiştir. Bilindiği üzere 01.Mart.2016 tarihinden itibaren de toplu ulaşımda nakit ödemelere son verilmiştir. Bu uygulamaya riayet etmeyen toplu taşımacılara cezai müeyyide uygulanmaktadır. Halkımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstermesini rica etmekteyiz.

Kartlarımızı şirketimize ait otuz ayrı merkezden dağıtmaya ve ilaveten iki yüz’den fazla dolum noktası ve otomatik makinalarımızla hizmete devam etmekteyiz.

Bu aşamada hizmete sunduğumuz internet sitesi üzerinden dolum yapma imkanına büyük bir yenilik getirdik. Bilindiği gibi web sitesi üzerinden yapılan dolumlar banka pos cihazı aracılığıyla yapılmakta ve bu nedenle banka komisyon ödemesi söz konusu olmaktadır. 07.03.2016 tarihli Antalya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Sayın Başkanımız Menderes TÜREL’in de açıkladığı üzere bu aşamada www.antalyakart.com.tradresi üzerinden yapılacak internet dolumlarından hiçbir masraf ve ücret almayacağız. Sayın halkımıza bu hizmetimizi saygı ile duyurmak isteriz.

Yanısıra sistemimiz temassız kredi kartları ile ödeme imkanına da sahiptir. Bu ödemelerde de hiçbir ek ücret almaksızın hizmet vereceğiz. Başka bir deyişle temassız kredi kartları ile biniş yapan yolcularımız artık sadece bir tam biniş ücreti ödeyecekler.

Bu arada önemli bir husus Sayın Halkımızın bir an önce kartlarını temin etmeleridir. 
Ellerinde eski sisteme ait kartları olan vatandaşlarımız bir an önce bu kartlarını ücretsiz olarak Antalyakart ile değiştirmelidir. Eski kartını iade etmek istemeyen yada eski kart’ı bulunmayan vatandaşlarımız ise yeni Antalyakart’larını bütün dolum noktaları ve şirketimizin merkezleri ile otomatik makinalarımızdan temin etmelidir.

Sistemin yan unsuru olarak piyasaya sürülen ve kentimize kısa süreli ziyaret için gelen misafirlerimize hizmet etmeyi amaçlayan kullan-at biletler halkımız tarafından büyük rağbet görmüş ve kısa sürede yüzbinlerce satışı yapılmıştır.

Kullan-at biletler ile ilgili bir önemli hususu hatırlatmak isteriz. Bu biletler 5.-TL ve 10.-TL lik olmak üzere iki tip olarak satışa sunulmuştur. Bilet maliyet bedelleri 80 kuruştur. Bu nedenle birinci tip bilette 4,20.-TL ve diğerinde 9,20.-TL yüklü bulunmaktadır. Bindiğiniz araç türüne göre her binişte BİR TAM ÜCRET tahsil edilmekte aktarma indirimi bulunmamaktadır. 

Her iki bilet de toplamda BEŞ KEZ ve her seferinde en fazla on’ar TL yükleme imkanına sahiptir. Bu beş dolum hakkını kullandıktan sonra veyahut dilediğiniz anda bilette kalan bakiyeyi dolum noktalarımızdan bir tam biniş bedeline TAMAMLAYARAK biniş yapabilir ve bu suretle bakiyeyi sıfırlayıp biletinizi ondan sonra atabilirsiniz. Sayın halkımızdan ricamız kullan –at biletlerdeki bu hakkını kullanmadan biletleri atmamasıdır. Kuşkusuz ki kullan-at bilet yerine sürekli kullanabilecekleri asıl kartlarını temin etmeleri vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır. Böylelikle hem her seferinde 80 kuruşları çöpe gitmeyecek ve hemde aktarma hakkından faydalanabileceklerdir. Bir kere Antalyakart alıp sınırsız kullanmak hakkına sahip olunabilir.

Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından işbu açıklama yapılması gereği hasıl olmuştur.

Saygılarımızla.

Yandex.Metrica